Chcesz być na czasie i poznać najnowsze, bezpłatne w zastosowaniach edukacyjnych narzędzia z usługi Office 365? Słyszałeś o nich, ale nie wiesz jak działają i dlaczego warto wykorzystać je w pracy osobistej i z uczniami? Ta konferencja jest dla Ciebie!
Podczas spotkania
22.02.2018 r. przybliżymy usługę, sposób zarejestrowania w niej szkoły, ale przede wszystkim - dlaczego warto z niej korzystać. Pokażemy (na żywo) jak stworzyć szybką ankietę, używać programu OneNote oraz OneNote Class Notebook i Staff Notebook. Przybliżymy, jak usługa działa na urządzeniach mobilnych ułatwiając korzystanie m.in. z kalendarza, notesów, dokumentów oraz możliwości tworzenia atrakcyjnych publikacji (zamkniętych tylko dla społeczności szkolnej lub otwartych na dowolnych czytelników). Zademonstrujemy jak przy użyciu Teams współpracować w zespołach - między dyrekcją i nauczycielami oraz nauczycielami i uczniami.
Opowiemy także, jak można wykorzystać bezpłatne materiały edukacyjne znajdujące się na platformie Microsoft Educator Community do podnoszenia własnych kwalifikacji, poszukiwania inspiracji oraz zdobywania certyfikatów przydatnych w awansie zawodowym.
Odniesiemy się przy tym wszystkim do nowych zapisów w podstawie programowej. A ponadto - pokażemy jak wykorzystać Minecraft, jedną z najpopularniejszych gier wśród młodzieży, na lekcjach różnych przedmiotów (w tym do nauki programowania).
PROGRAM:
10:30 Rejestracja uczestników
11:00 Bezpłatne usługi chmurowe od Microsoft dla szkoły, czyli Office 365 w rękach ucznia, nauczyciela i dyrektora
13:00 Przerwa
13:30 Minecraft - jak tą popularną grę możemy wykorzystać w edukacji
14:00 Jak bezpłatnie wdrożyć i administrować Office 365 w swojej szkole
14:15 Projekty, programy i platforma społecznościowa Microsoft dla nauczycieli oraz szkół - dlaczego warto wziąć udział?
14:45 Pytania i odpowiedzi
15:00 Zakończenie konferencji
15:15 Konsultacje indywidualne
Aby wziąć udział, wypełnij zgłoszenie: kartazgloszenia.womczest.edu.pl [kliknij]
Uwaga! Liczba uczestników ograniczona. Listę zamykamy 20.02.2018 r.
PROWADZĄCY:
Janusz S. Wierzbicki
Konsultant Microsoft dla Edukacji, Konsultant OEIiZK
Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia (nie tylko dla nauczycieli) m.in. na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie – publicznej placówce doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Konsultant Microsoft dla Edukacji. Trener w programach: MIE oraz w programie APD. Współorganizator Ogólnopolskich Zjazdów dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach, obecnie Majowych Mrozów w Warszawie – ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli zainteresowanych stosowaniem TIK w edukacji. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i spotkaniach organizowanych w całej Polsce, dotyczących wykorzystania nowych technologii w uczeniu się i nauczaniu.
Współautor wielu materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć - m.in. dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych, programu Mistrzowie Kodowania, elektronicznego podręcznika przygotowanego przez MEN - epodreczniki.pl (w części dotyczącej programowanie dla szkoły podstawowej i gimnazjum). Współtwórca i autor magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie, dwumiesięcznika o zastosowaniu nowych technologii w nauczaniu, w którym pełnił rolę zastępcy redaktora naczelnego do grudnia 2013.
Członek Zespołu ds. strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej w latach 2014-1015 oraz gość stały Rady ds. Informatyzacji Edukacji, w ramach której brał m.in. udział w pracach nad nową podstawą programową nauczania informatyki.
Za działalność na rzecz edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007) oraz Brązowy Krzyż Zasługi (2011). Wyróżniony został również w 2017 roku przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych.
Agata Kapica
Manager Programu Microsoft dla Edukacji
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Ekonomii oraz Zarządzania. Do zespołu polskiego oddziału Microsoft dołączyła w 2013 roku. Pełni funkcję Managera Programu Microsoft dla Edukacji, odpowiadając za programy dla nauczycieli oraz szkół, między innymi Microsoft Innovative Educator Expert, Microsoft Showcase School, Szkoła w Chmurze Microsoft.